Deklaracja dostępności aplikacji mobilnej
Urząd Miasta Kutno zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji „” na system operacyjny:
- Data publikacji aplikacji:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji aplikacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Strony portalu oparte są o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Filtry, kalendarze, formularze i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami WCAG 2.1 i są dostępne przy użyciu samej klawiatury. Osoby, które nie korzystają z myszki, mogą swobodnie poruszać się po portalu. Na początku każdej strony dostępna jest możliwość pominięcia menu głównego, oraz zostały umieszczone linki – skróty
Dokumenty publikowane na stronie
Na stronie karta.kutno.pl znajdują się pliki do pobrania. Może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik. Natomiast w przypadku umieszczenia na stronie skanu, publikujemy także jego dostępną wersję alternatywną.
Opisy alternatywne grafik i zdjęć na stronie
Na stronie karta.kutno.pl do grafik i zdjęć są dodawane opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są odpowiednio opisane.
Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie serwisu za pomocą skrótów klawiaturowych (Ctrl +) lub odpowiednich ustawień. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: powiększanie i pomniejszanie stron w systemie Windows.
Zrozumiałość i czytelność treści publikowanych na stronie
Treści zamieszczane na stronie karta.kutno.pl są zrozumiałe. Sposób ich prezentowania wpływa na lepszą czytelność materiałów i pomaga w odbiorze informacji. Długie teksty są dzielone na akapity, stosuje się wyróżnienia: cytaty i ważne informacje są specjalnie wyróżnione.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Maciej Kostrzewa - mailowo m.kostrzewa@um.kutno.pl lub telefonicznie +48 223 11 20.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem:
- Maciej Kostrzewa
- Adres: ul...
- e-mail: m.kostrzewa@um.kutno.pl
- telefon: +48 223 11 20
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Aplikacje mobilne
Urząd Miasta Kutno udostępnia następujące aplikacje mobilne:
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna dla osób niepełnosprawnych budynku Urzędu Miasta Kutno
Budynek, przy placu Marsz. J. Piłsudskiego 18 w Kutnie, w którym siedzibę ma Urząd Miasta Kutno składa się z trzech skrzydeł:
- budynku głównego zlokalizowanego przy placu Marsz. J. Piłsudskiego,
- skrzydła przy ulicy Sienkiewicza,
- skrzydła zlokalizowanego przy ul. Podrzecznej.
Dostęp do budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchową zapewnione jest poprzez istniejącą pochylnie zlokalizowaną przy wejściu głównym Urzędu Miasta Kutno. Główne drzwi dwuskrzydłowe widoczne na tle fasady są rozsuwane i otwierają się automatycznie.
Przed budynkiem od strony placu Marsz. J. Piłsudskiego wyznaczone jest odpowiednio oznakowane i bezpłatne miejsce parkingowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Dojazd z miejsca parkingowego do wejścia głównego przebiega najkrótszą i bezpieczną drogą po chodniku. W holu skrzydła głównego, tuż przy głównym wejściu zlokalizowana jest winda umożliwiająca swobodne poruszanie się po pięciokondygnacyjnym obiekcie. Ponadto ze względu na duży spadek terenu od ulicy Sienkiewicza, we wschodnim skrzydle urzędu znajdują się drzwi przesuwne umożliwiające osobą niepełnosprawnym skorzystanie z platformy wewnętrznej. Rozsunięcie drzwi następuje po wciśnięciu przycisku na panelu domofonu zamontowanego na elewacji budynku. Dzięki windzie oraz platformie wewnętrznej zapewniony jest bezpieczny i swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń magistratu.
Toaleta na poziomie ±00 jest dostosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Informacja o lokalizacji komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Kutno wyświetlana jest na ekranie skierowanym na wprost drzwi głównych. Umiejscowienie wydziałów oraz pracowników znajduje się na tabliczkach informacyjnych przy drzwiach.
Do budynku oraz jego pomieszczeń możliwe jest wejście z psem asystującym, bądź psem przewodnikiem. Nie ma ograniczeń w tym zakresie. Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku nie ma systemu informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na zewnątrz i wewnątrz budynku są zastosowane oznaczenia kontrastowe schodów. System alarmowy jest wizualny i głosowy.
Dostępność architektoniczna dla osób niepełnosprawnych budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Kutnie
Budynek Urzędu Stanu Cywilnego, dawniej „DOM DOKTORA” - WILLA DR TROCZEWSKIEGO, zlokalizowany przy ul. 29 Listopada 4 w Kutnie jest obiektem trzykondygnacyjnym. Biuro obsługi klienta, poczekalnia biura obsługi klienta, sala ślubów, pomieszczenie pomocnicze sali ślubów oraz poczekalnia dla pary młodej i gości znajduje się na parterze budynku. Wszystkie wejścia oraz przejścia w obrębie poruszania się petentów są bezprogowe. W budynku znajdują się również trzy pomieszczenia biurowe na pierwszym piętrze oraz szatnia zlokalizowana w piwnicy. Toaleta na parterze jest dostosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
Dostęp do budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchową zapewniony jest poprzez istniejącą pochylnię podzieloną jednym spocznikiem zlokalizowaną przy wejściu północno-zachodnim. Przed budynkiem wyznaczone są odpowiednio oznakowane i bezpłatne dwa miejsca parkingowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Teren jest ogrodzony, obsługa komunikacyjna nieruchomości odbywa się zjazdem publicznym z ul. 29 Listopada.
Do budynku oraz jego pomieszczeń możliwe jest wejście z psem asystującym, bądź psem przewodnikiem. Nie ma ograniczeń w tym zakresie. Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku nie ma systemu informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Wewnątrz budynku są zastosowane oznaczenia kontrastowe schodów. System alarmowy jest wizualny i głosowy.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. Wewnątrz budynku są zastosowane oznaczenia kontrastowe schodów. System alarmowy jest wizualny i głosowy.