Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie

ul. Cmentarna 1, 99-300 Kutno
  • Home
  • Oferty
  • Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie


  • Dostosowany

Nawiguj z Google

Opis

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Kutnie – Operator publicznego transportu zbiorowego świadczy usługi przewozu na podstawie Umowy z dnia 18 listopada 2019 r. 
Według stanu na dzień 31 października 2023 r. dysponowała taborem autobusów w ilości 37 sztuk,  w tym niskopodłogowe i niskoemisyjne autobusy marki AMZ Kutno City Smile, Solaris URBINO 10,5 oraz Solaris URBINO 12. MZK Sp. z o.o. w Kutnie posiada także cztery marki autobusów: Autosan – 9 sztuk, Jelcz – 13 sztuk, AMZ Kutno City Smile – 7 sztuk, Solaris URBINO 10,5 – 6 sztuki, Solaris URBINO 12 – 4 sztuki.
Sieć połączeń kutnowskiej komunikacji miejskiej tworzy aktualnie 12 dziennych linii autobusowych, oznaczonych numerami: 1-7, 9-12 i 14.
Podział linii wg kryterium zakresu czasowego funkcjonowania:
    • dziesięć linii całotygodniowych – 1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12 i 14 
    • dwie linie funkcjonujące tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku (linie nr 2 i 11).


Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Kutnie mieści się przy ulicy Cmentarnej 1 w Kutnie. Na terenie zakładu jest pięć budynków, do których mogą dostać się petenci. Wejście prowadzące do kasy umożliwia wjazd do budynku osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Budynek kasy jest dwukondygnacyjny - brak windy. Sekretariat MZK w Kutnie mieści się na pierwszym piętrze. Przed budynkiem znajduje się parking, na którym znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek BOK jest jednokondygnacyjny. Wejście prowadzące do budynku uniemożliwia wjazd osób poruszających się na wózku inwalidzkim. 

Regulamin i warunki

Posiadacze Kutnowskiej Karty Mieszkańca (z aktywnym Pakietem Mieszkańca) uprawnieni są do darmowych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji zgodnie z Zarządzeniem Nr 293/2023 w sprawie zmiany taryfy opłat za przewóz oraz innych opłat, za usługę świadczoną przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Kutnie w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Darmowe przejazdy obowiązują od 1 stycznia 2024 r.
Dokumentem uprawniającym do darmowych przejazdów jest aktywna Kutnowska Karta Mieszkańca (w formie plastikowej lub w formie aplikacji).