Aquapark Kutno

ul. Kościuszki 54, 99-300 Kutno
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Aquapark Kutno


  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google

Opis

Aquapark Kutno został oddany do użytku w maju 2012 roku. Obiekt przyjął kształt ćwiartki koła na wzór pobliskich boisk baseballowych – obiektów Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej.
Obiekt jest wyposażony między innymi w: basen sportowy o głębokości od 1,6m do 2m, basen rekreacyjny o owalnych kształtach o głębokości od 0,9m do 1,2m, urządzenia do masażu karku, masażu bocznego i dyszowego, gejzery powietrzne, pięć leżanek powietrznych, rwącą rzeczka oraz brodzik dla dzieci wyposażony w zjeżdżalnię „słoń”. Część rekreacyjna to również ścianka wspinaczkowa z herbem miasta oraz lądowiska zjeżdżalni wewnętrznych: szerokotorowej oraz kamikadze. Dodatkowo dostępne dla gości są: mały basen o głębokości od 0,7m do 0,9m, dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda. Wzdłuż basenu sportowego zaprojektowano widownię dla 150 widzów. Aquapark wyposażony jest ponadto w zespół odnowy biologicznej i fitness. Składa się na niego między innymi łaźnia parowa, sauna sucha, solarium, dwie sale do squasha oraz dwie sale do ćwiczeń ruchowych.
Od strony ulicy Kościuszki znajduje się czterotorowa kręgielnia. Obiekt przystosowany jest także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Aquapark Kutno przystosowany jest do odwiedzin przez osoby niepełnosprawne, również poruszające się na wózkach. Specjalne podjazdy, jedno-poziomowa powierzchnia oraz odpowiednie wyposażenie  sanitariatów umożliwiają poruszanie się po całym obiekcie włącznie z niecką basenową. Dla osób, z ograniczeniami ruchowymi, zamontowana została mobilna winda basenowa, którą obsługują zawsze chętni do pomocy ratownicy. Wszystkie osoby niepełnosprawne mogą liczyć na specjalnie przygotowane bilety ulgowe oraz w każdej chwili, na pełną pomoc ze strony personelu Aquaparku Kutno. Przed wydaniem biletu (transpondera) prosimy o okazanie dokumentu np legitymacji, uprawniającego do otrzymania odpowiedniej zniżki.