Image

Zwiedzanie Muzeum Pałacu Saskiego za 1 zł z Kutnowską Kartą Mieszkańca

Zwiedzanie królewskiego pałacu za złotówkę? To możliwe dzięki Kutnowskiej Karcie Mieszkańca. Muzeum Pałac Saski to kolejne miejsce, gdzie posiadacze karty będą mogli skorzystać ze zniżek. 

Tym razem chodzi aż o 96% procent zniżki na odwiedziny w weekendy. Ulga obowiązywać będzie od 1 lutego 2024 roku. 

O zniżce na specjalnej konferencji prasowej powiadomili mieszkańców Zbigniew Wdowiak - zastępca prezydenta Kutna oraz Grzegorz Skrzynecki - dyrektor Muzeum Pałac Saski. 

- Kutnowska Karta Mieszkańca jest bardzo popularna, bo już 14 471 mieszkańców założyło już swoje konta w systemie. Ta liczba pozwala sądzić, że karta jest atrakcyjna. Ta Karta daje nam znakomitą informację o preferencjach mieszkańców, dlatego decydujemy się na kolejny krok i kolejną zniżkę - mówił Zbigniew Wdowiak. 

Ponad 12440 wniosków zostało już zaakceptowanych i mieszkańcy korzystają z karty w formie aplikacji lub w formie karty fizycznej. Pracownicy Biura Obsługi KKM wydali już 4711 kart w formie plastikowej. Najmłodsi mieszkańcy, którzy otrzymują kartę mają mniej niż rok, a najstarszy mieszkaniec który złożył wniosek ma 95 lat. O kartę, niezmiennie wnioskują częściej kobiety niż mężczyźni.

Mieszkańcy już ponad 2516 razy skorzystali ze zniżek w ramach KKM. Najczęściej korzystają z oferty Aquaparku i Lodowiska.

Łącznie 3026 razy posiadacze KKM skorzystali z darmowej godziny parkowania w Strefie Płatanego Parkowania w Kutnie.